Norime pasidžiaugti mūsų bendruomenės nariais, kurie ėmėsi gražios iniciatyvos ir kartu su Europos solidarumo kurpuso pagalba vykdo projektą “Ramus Protas – Džiugus Gyvenimas”.

Šiandieninis pasaulis jau nebe toks, koks jis buvo iki COVID-19 paplitimo. Ir tai tikriausiai daugiau ar mažiau jaučia kiekviena šalis, miestas ar kaimas. Karantino sąlygos priverčia žmones būti namuose, mažiau judėti, sportuoti, sumažėjęs ir darbo lygis, sumažėję atlyginimai, mažiau gyvo bendravimo, ko pasekoje žmonės gali kilti nerimas, stresas, baimė ar įtampa. Mažiau nuveikdamas, mažiau uždirbdamas, mažiau bendraudamas žmogus gali prarasti savivertę ar net gyvenimo prasmę, tikslą.

Esame dar jauni žmonės, tačiau rūpinamės aplinka, kurioje gyvename. Todėl nusprendėme susivienyti ir imtis veiksmų, naudingų mūsų šaliai, visuomenei ir kiekvienam žmogui. Tikimės, kad mūsų veikla žmonėms suteiks daugiau vilties, ryžto bei vieni kitų palaikymo. Todėl norėtume įgyvendinti seminarų bei susitikimų ciklą, kurie padėtų žmonėms mūsų aplinkoje įgauti ramybės koronaviruso metu.

Mūsų solidarumo projektas „ Ramus protas – džiugus gyvenimas “ Vilniaus mieste:

• Suteiks galimybę žmonėms atsigauti emociškai ir mentaliai;

• Padės žmonėms rasti savo vidinę stiprybę;

• Sukurs tinklą, skirtą bendravimui ir palaikymui, įgalinantį gauti pagalbos karantino sąlygomis;

• Teiks neformalų švietimą, organizuojant įvairių ekspertų kursus;

Mūsų solidarumo projekto tikslai yra šie:

• Padėti vietos jauniems žmonėms panaudoti savo jėgas padedant kitiems;

• Padėti žmonėms, kuriems reikalinga parama, ją gauti;

• Sukurti draugišką visuomenę, padedančią įgyvendinti svajones;

• Kad visi, susiję su mūsų projektu, būtų labai įkvėpti siekti šių tikslų;

Apibendrinant galima būti pasakyti, kad mūsų tikslas yra nukreipti jaunimą taip, kad jis panaudotų savo idėjas, energiją ir laiką savo svajonėms įgyvendinti bei sumažinti stresą ir baimę mūsų šalyje arb bent jau Vilniaus mieste.

Mūsų tikslinės grupės yra žmonės, patyrę stresą ir praradę gyvenimo skonį, taip pat tie, kuriems reikia tam tikros paramos gyvenime. Štai kodėl mes norime organizuoti šiuos užsiėmimus ir susitikimus su vietos bendruomenių nariais. Mes norime pasidalinti patirtimi, kurią jau turime, ir aptarti tai kartu su kitais, kad visi įgytume naujų įgūdžių.

Tai suteiks erdvę ir galimybes kiekvienam, kuris nori tobulinti savo „ramybės įgavimo“ įgūdžius, tiek dirbant grupėse, tiek su kvalifikuotais treneriais, ir taip išmokti pamatyti aplinkoje esančius žmones su pagalbos poreikiu. Ir mes, kaip savanoriai, norėtume organizuokite tam reikalingas veiklas.

Norime suteikti galimybes visiems ir sudaryti tam tikras specialias sąlygas tiems, kurie nori dalyvauti, bet jiems gali kilti tam tikrų sunkumų. Planuojame teikti nemokamus kursus, seminarus, dirbtuves, diskusijas, tyrimo grupes ir kt., Taip pat organizuotume jiems nemokamų vegetariškų užkandžių.

Mes tikime, kad mūsų solidarumo projektas yra aktualus, nes dirbame su skirtingų sluoksnių žmonėmis ir mes prisidedame prie veiksmingo Europos Sąjungos skaidrumo ir pripažinimo priemonių naudojimo. Esame atviri įvairiems žmonėms ir mes, kaip Europos solidarumo korpuso atstovai, skatinsime naudotis „Youthpass“ ir „Europass“, kad būtų galima pažymėti visą jų pasiektą pažangą, kuri padės jiems lengviau įsidarbinti.

Mūsų projektas siejasi su Europos Solidarumo korpuso tikslais tuo, kad stengsimės prisidėti prie nepatenkintų visuomenės poreikių tenkinimo, kartu stiprinant jaunimo asmeninį, išsilavinimo, socialinį, pilietinį ir profesinį tobulėjimą.

Mūsų veikla tam tikra prasme palies visą Europą, kadangi kai kurie jaunuoliai vis tiek gali norėti persikelti gyventi, mokytis ar dirbti kažkur kitur Europoje ir mes norime su jais palaikyti tarptautinius santykius ir tęsti savo bendravimą su jais.

Taip, mūsų projektas yra labai susijęs su tvarios bei aplinkai draugiškos aplinkos kūrimo bei propagavimo. Vienos iš mūsų pagrindinių keliamų temų yra sveikatingumo, ekologijos, gamtosaugos ir aplinkosaugos klausimai. Kadangi tikime, jog jei žmonės išmoktų gyventi sveikai ir tiek neterštų aplinkos, gyventų draugiškai ir taikiai, niekam nekenkiant, jų protas nurimtų ir gyvenimas taptų daug laimingesnis.

Todėl mes propaguosime vegetarinę mitybą, kuri padeda gyventi sveikiau, sutaupyti pinigų, neteršti aplinkos, ugdytis užuojautą kitiems, neprisidedant prie gyvūnų žudymo ir t.t. Taip pat mes stengiamės nenaudoti plastiko, todėl maistui skatiname naudoti savaime suyrančius indus. Arba daugkartinius indus, kuriuos išplovus ir naudojant kitą kartą mes išsaugosime švaresnę nuo šiukšlių gamtą. Vis tik, jei neišvengiamai teks naudoti plastiką, popierių ar stiklą, mes šiukšles rūšiuosime ir ypatingai atskirsime pastarąsias atliekas nuo organinių atliekų, kadangi jas sudėję į specialią dėžę dar ir nemokamų organinių trąšų turėsime. Perkant daržoves ar pieno produktus pirmenybę teiksime lietuviškoms ūkininkų prekėms, kurias bus galima užsiauginti darže arba, kurias bus galima lengvai įsigyti mobiliuosiuose ūkininkų turgeliuose Vilniuje. Esant poreikiui keliauti, mes pirmenybę teiksime pasivaikščiojimui arba naudosime dviratį ar paspirtuką. Taip kultivuosime judėjimą, pakvėpuosime grynu oru ir sumažinsime aplinkos teršimą išmetamosiosmis dujomis. Maža to, dar ir udgdysimės fizinę bei psichinę sveikatą.

Savo veiklose mes naudosimės įvairiomis skaitmeninėmis priemonėmis. Kaip pavyzdžiui naudosime konferencinius pokalbius internetu kad susiplanuoti veiklą ir parengti strateginį planą. Veiklų metu naudosimės išmaniosiomis programėlėmis, kas leis dar geriau atlikti veiklas bei išmokyti, paskatinti žmones naudotis skaitmeninėmis technologijomis savo gyvenime. Taipogi savo veiklas stengsimės transliuoti internetu, kad net ir žmonės, žiūrintys ir dalyvaujantys veiklose iš namų, taip pat gautų naudos. Savo veiklas skelbsime socialiniuose tinkluose, darysime video reportažus. Taip pat darysime reguliarius komandos susitikimus internetinėje erdvėje, kad aptarti tolimensnę veiklą, pasiskirstyti užduotimis, įvertinti pasiektus rezultatus ir nusimatyti tolimesnius tikslus ar žingsnius.

Savo veiklas reguliariai organizuosime mus palaikančios organizacijos erdvėje. Sudarysime savaitės periodo tvarkaraštį ir pasiskirstysime užduotimis. Tokiu būdu kiekvienas narys bus atsakingas už kelių veiklų organizavimą savaitės bėgyje.

Taip pat paskirsime kas bus atsakingas už finansus, kas už internetinę rinkodarą bei kas atstovaus komandą. Tad mūsų veikla iš esmė bus komandinė, tačiau kai kuriems komandos nariams gali tekti papildomos atsakomybės, jei pasirodys, kad jie yra patikimi ir sugeba atlikti darbą geriau nei kiti.

Laimei, turime vietinės organizacijos palaikymą bei trenerį, kuris mums padės mėnesis po mėnesio pagerinti savo įgudžius, kompetencijas, kad galėtume kuo daugiau suteikti naudos mūsų bendruomenei

Bendrausime komandoje siekiant suprasti komandos narius, kad galbūt ne visi vienodai mąstome ir priimame ne vienodus sprendimus. Manome tai padės mums išmokti dar geriau dirbti komandoje, pereiti iškilusius sunkumus, bendradarbiauti nors ir būtume skirtingi. Bendraudami su skirtingais žmonėmis mes įgausime daug patirties, kurią vėliau galėsime panaudoti tiek bendraujant tarp komandos narių, tiek bendruomenėje su mūsų tiksline auditorija.

Čia yra keletas idėjų veikloms, kurias planuojame atlikti. Šių veiklų vykdymas ir tęstinumas priklausys nuo to, kiek jos bus populiarios ir lankomos svečių bei bendruomenės narių. Jei karantino sąlygos Lietuvoje neleis vykdyti gyvų susitikimų, savo veiklas perkelsime į internetinių susitikimų ir seminarų erdvę. O jeigu vis tik susitikimai bus leidžiami, mes laikysimės visų nustatytų reikalavimų, kad išlaikytume saugius atstumus tarp dalyvių ir aukštas higienos normas.

Empatinio bendravimo seminarai – Empatiškas Bendravimas (angl. Non-Violent Communication – NVC) yra Maršalo Rozenbergo (Marshall Rosenberg) sukurta metodika, kurios paskirtis padėti užmegzti geresnį ryšį su savimi ir kitais tam, kad būtų lengva suprasti save ir vienas kitą, spręsti konfliktus ir visaip kitaip praturtinti gyvenimą.

Sąmoningumą ugdančios paskaitos apie gyvenimo prasmę – skirtos pasisemti įkvėpimo ir išlikti pozityviems bei išsikelti naujus gyvenimo tikslus, net tokiu įtemptu metu kaip šie laikai.

Diskusijos, skirtos išmokti pamatyti aplinkinių žmonių poreikius – prasmingas gyvenimas, pagrįstas laimės pagalba kitiems.

Mokymosi įvertinimo priemonės – veiklos skirtos supažindinti ir padrąsinti naudotis „Youthpass“ ir „Europass“ sistemomis, kad jie jas galėtų naudoti kiekvienos veiklos metu.

Jogos ir meditacijos užsiėmimai – tai padeda įveikti nerimą ir stresą.

Savi-disciplinos pamokos  – kaip planuotis gyvenimą, kad jis padėtų asmeniniam produktyvumui (arba kaip nepasimesti dienose karantino metu)?

Viešų pranešimų rengimas, informavimas naujienlaiškiais, organizacijos svetainėje, „Facebook“ puslapyje – lankytojų ir dalyvių pritraukimui

Telefono skambučiai vienišiems žmonėms – tai padeda kovoti su vienatvės problema.

Veiklų sąrašą dar galima tęsti, nes yra tiek daug dalykų, kuriuos galėtume padaryti. Mes esame labai žingeidūs ir smalsūs, todėl planuojame rengti įvairiausias edukacines, kultūrines, sveikatinančias veiklas, kad žmonės, ypač jaunimas, galėtų susiburti ir dirbti kartu, pagal kiekvieno interesus. Taip pat, kadangi laisvu laiku jie susirinks aptarti savo profesinių interesų, jų studijų gyvenimui tai bus labai naudinga.

Norėdami geriau pasiruošti ir vykdyti veiklas, mes norėtume susisiekti su keliais ekspertais, kurie turi vertingos patirties bei žinių ir įgūdžių šiose specifinėse temose, ir manome jie galėtų padėti pasirengti ir vystyti šias idėjas.

Projekto rengėjai:
Kotryna Daukšaitė

Raminta Didaitė

Emilija Mazrimaitė

Melana Tomašauskaitė

Paulius Dragūnas

Kontaktinis asmuo:

Andrius Žvaliauskas

Projektas yra remiamas Europo Sąjungos lėšomis.