Apie bendruomenę

Dvasinis mokytojas Čaitanja Čandra Čaran prabhu ir jo mokinys – šventyklos „Dvaraka“ įkūrėjas – Anantara das

Susipažinkite su Dvarakos bendruomene

Dvarakos bendruomenė – tai įvairių profesijų, įvairių socialinių grupių ir tautybių žmonės, siekiantys savęs pažinimo, laimės, tarnystės Dievui ir žmonėms. Dvarakos bendruomenė neturi ribų – tai visi žmonės, kurie palaiko mus ir mūsų idėjas, kurie prisideda prie Dvarakos projektų vystymo, kurie čia randa galimybę realizuoti save, kurie būdami čia kažką išmoko ir jau moko kitus, kurie nori atskleisti savo prigimtį ir padėti kitiems vadovaujantis vedine dvasine filosofija, kad žmogaus gyvenimo paskirtis pažinti save, suvokti savo santykius su Dievu ir išmokti Jam tarnauti per tarnystę vienas kitam.

Dvarakos bendruomenė kuriama pagal seniausią visatos modelį, kuris vadinasi varnašrama. Tai varnos ir ašramai. Varnos – tai keturios skirtingos žmogaus prigimtys: amatininkai, prekybininkai, kariai ir mokytojai. Dvarakos bendruomenėje turi savo vietą rasti žmonės pagal visas specialybes, išskyrus tas, kurios savyje turi himsą – prievartos – elementų. Savo projektus vystome taip, kad kiekvienas paprastas žmogus galėtų atrasti save.
Ir yra ašramai – keturi žmogaus gyvenimo etapai: mokinystė, šeimyninis gyvenimas, vienuolystė ir pasaulio atsižadėjimas. Dėl to mes ir kuriame mokymo struktūrą nuo pat darželio iki universiteto, kuriame šeimų gyvenvietę, steigiame vyrų ir moterų vienuolynus. Toks modelis skirtas tam, kad išugdytume vedinį švietimą ir padėtume žmogui rasti gyvenimo prasmę.

Vieta kiekvienam

Šventykla „Dvaraka“ yra atvira visuomenei, todėl čia laukiami visi, besidomintys dvasiniu tobulėjimu ir Vedų kultūra.
Taip pat šventykla yra Dvarakos bendruomenės centras.

BENDRUOMENĖS MISIJA

 • Mūsų misija padėti suvokti žmonėms savo gyvenimo prasmę.

 • Šviesti kitus žmones, nešti žinią, kad jie yra nemirtingi, kad yra Dievas, kad yra kelias, kaip ugdyti ir vystyti save, kad yra būdas išreikšti save ne tik fizine, bet ir dvasine prasme. Mūsų tikslas skleisti šį vedinį žinojimą ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui.

 • Savo pavyzdžiu, bendruomenės vidiniu gyvenimu, parodyti, kaip reikia gyventi – kaip mokyti vaikus, kaip sukurti šeimas, kaip pasikviesti tuos vaikus, kaip atpažinti, kuo jie gali būti ir sukurti darbo vietas, kad kiekvienas bendruomenės narys rastų savo vietą pagal prigimtį.

 • Rūpintis kiekvienu bendruomenės nariu ir dalį rūpybos perkelti į visuomenę, kad ji iš mūsų pavyzdžio matytų kaip galima draugiškai sugyventi.

BENDRUOMENĖS VEIKLA

Mes sąveikaujame per įvairius socialinius projektus, susirinkimus, per bendravimą šeimomis, per įvairias šventes, per vaikus bendraujančius tarpusavyje, per tuos pačius dvasinius mokytojus, per įvairias kultūrines programas, paskaitas, susitikimus, šventes, palaikydami asmeninius santykius vieni su kitais, susirasdami draugų, leisdami savo vaikus į Dvarakos darželį ir mokyklą, savanoriaudami arba dirbdami Dvarakos vystomuose projektuose, kurdami naujus verslus Dvarakos bendruomenėje.

KĄ MES VEIKIAME:

 • Leidžiame dvasines knygas ir periodinį žurnalą ,,Vedos“.

 • Rūpinamės vaikų ugdymu – atidarėme pirmąjį Lietuvoje vedinį darželį „Dvaraka“, steigiame mokyklą.

 • Kuriame vedinę televiziją, vedame autorines radijo, televizijos laidas.

 • Organizuojame atvirus visuomenei dvasinius renginius ir paskaitas.

 • Rengiame kultūrinės ir dvasinės šventės, sekmadienines programos į kurias kviečiami visus susidomėjusius žmones.

 • Gaminame sveikus produktus ir pagal užsakymus šventėms tiekiame vegetarišką maistą, saldumynus.

 • Kuriame analogų Baltijos šalyse neturinčią vedinę gyvenvietę Dvaraką (Kaišiadorių r.).

 • Padedame ir palaikome įvairias socialines grupes. Šiuo tikslu kartą per savaitę veikia moterų klubas, vyksta jogos pamokos, kirtano akademija.

 • Padedame bendruomenės nariams, patyrusiems psichines, fizines traumas. 

 • Konsultuojame žmones psichologinių problemų, sveikatos, vaikų pradėjimo ir auginimo klausimais.

INICIATYVOS

Ieškome inovatyvių žmonių, kurie turi idėjų ir nori kurti savo veiklas ar įmones. Mes galime jums padėti fiziniais  ir žmogiškaisiais resursais, palaikyti psichologiškai. Čia yra terpė, kurioje galite pradėti naują veiklą, rasti darbą vienoje iš socialinių Dvarakos įmonių pagal savo specialybę arba neturint specialybės su mūsų pagalba įgyti reikalingų žinių.

BENDRUOMENIŠKUMAS  tai reiškia, kad mes priimame visus, kurie pas mus ateina arba paskambina, atvažiuoja arba mes pas juos nuvažiuojam ir galim jiems padėti, pabūti kartu, pasidalinti bendromis idėjomis, vienas dėl kito kažką padaryti.

Mūsų komanda

ČAITANJA ČANDRA ČARAN PRABHU

Anantara das dvasinis mokytojas, Dvarakos bendruomenės garbės narys, dvasinis lyderis

Anantara Das

Dvarakos bendruomenės ir šventyklos prezidentas

Jay Shri