Dvarakos miestas

Mielieji,

Visas šis mūsų gyvenimas ir visas šis pasaulis yra beprasmiški, jeigu mes neišmokstame tarpusavyje draugauti ir vienas kitam padėti. Tik aukodami savo gyvenimą dėl kitų, mes galime tapti iš tikro laimingi ir padaryti laimingais kitus.

Dvarakos miesto projektas – tai gerų žmonių susitikimo vieta, daryti dar geresnius darbus dėl tų žmonių, kuriems trūksta meilės ir globos. Aš kviečiu kiekvieną iš jūsų tapti Dvarakos miesto piliečiu, padedant pastatyti dvasinį Dvarakos miestą.

 

Su meile,
Anantara Das

 

DVARAKOS MIESTAS

Dvaraka – tai Kaišiadorių rajone esanti 28 hektarų ploto gyvenvietė, apsupta miškų ir piliakalnių, apjuosta Neries ir Žiežmaros upių. Šios gyvenvietės tikslas – suteikti žmonėms visas galimybes nurimti, pasveikti nuo ligų, išsivaduoti nuo priklausomybių ir – svarbiausia – suvokti savo dvasinę prigimtį.

Dvarakos bendruomenė daug dėmesio skirs socialiai jautrioms visuomenės grupėms, todėl gyvenvietės teritorijoje bus įkurti vaikų, senelių namai, psichinės pagalbos centras.

Pirmasis etapas, nuo kurio prasideda Dvarakos gyvenvietės veikla, – tai senjorų bendruomenės namai. Gyvenvietėje kiekvienas žmogus jausis savas, laukiamas ir mylimas. Visų apsilankiusiųjų gerove su didžiausiu pasiaukojimu ir be jokio atlygio rūpinsis tarnystei savo gyvenimą paskyrę atsidavusieji.

Svarbiausi Dvarakos gyvenvietės objektai:

  • vaikų stovyklų miestelis;

  • gyvenvietė;

  • senjorų namai;

  • ajurvedos klinika;

  • psichikos pagalbos centras;

  • jogos centras;

  • Vedų kultūros universitetas;

  • amatų centras;

  • viešbutis;

  • renginių aikštė;

  • karvidė.

Jei norite prisidėti prie vedinio miesto augimo savo veikla, žiniomis ar parama, mielai lauksime.
Kurkime Dvaraką kartu!

Parama Dvarakos miestui:
VŠĮ„Vedų kultūros sostinė Dvaraka“
Sąsk. Nr. LT76 7300 0101 3915 6440

Jei susidomėjote, susisiekite:
El. paštas: [email protected]

 

PLAČIAU APIE DVARAKOS MIESTĄ

 

ĮKŪRIMO IDĖJA

Idėja kurti šią gyvenvietę kilo siekiant suburti bendraminčius, kurie nori ne tik realizuoti save, bet ir siekia gyventi dėl kitų, kurie nori, kad visi žmonės būtų laimingi. Laimingų žmonių yra, bet jie išsibarstę kas sau, todėl šios gyvenvietės tikslas visus juos surinkti į vieną vietą ir gyvu pavyzdžiu parodyti kitokio gyvenimo modelį kultūrine, socialine bei dvasine prasme.

 

Tai miestas, kuris:
– turėtų savo papročius, savo struktūrą, savo veiklą.
– galėtų priimti žmones gyventi arba pasisvečiuoti.
– mokytų žmones natūralių dalykų apie santykius, žemdirbystę ir gyvenseną.

 

MIESTO PAVADINIMAS

Miestas pavadinimu „Dvaraka“ jau daugiau kaip penkis tūkstančius metų egzistuoja Indijoje. Sakoma, kad kadaise tai buvo pasakiškai gražus miestas, kuriame gyveno aukščiausiasis dievo asmuo Krišna su savo giminaičiais Jadavais. Šis miestas visa savo struktūra – tiek architektūrine, tiek kultūrine, tiek politine, socialine, ekonomine – buvo sukurtas tobulai, todėl visi jame gyvendami jautėsi labai laimingi. Todėl ir mes savo kuriamą gyvenvietę pavadinome Dvarakos miestu. 

Sakoma, kad tai buvo absoliučios laimės vieta Žemėje. Šis miestas buvo labai turtingas ir jame darniai sugyveno visų klasių bei rasių atstovai. Miestas pavadinimu „Dvaraka“ taip pat aprašomas šventraščiuose – jis turėjo tris gynybines sienas, kurių pirmosios perimetras siekė 300 kilometrų, jame buvo 900 rūmų, o patekti į miestą galėjai per įėjimus iš keturių pasaulio pusių, prie kiekvienų vartų buvo ežerėliai arba vandens telkiniai, kuriuose kiekvienas galėjo nusimaudyti.

 

VYKSTANTYS REALŪS DARBAI 

  • Architektų grupė sukūrė vizualizaciją, kurioje matyti kaip atrodys būsimasis Dvarakos miestas ir jo teritorijos.

  • Kita architektų grupė sukūrė edukacinės zonos vaikams projektą – vaikų ugdymo bazę „Vaikų miestas“, suplanavo jo teritoriją. Numatytos žaidimo aikštelės, valymo įrenginiai.

  • Paruošta 1ha ūkio paskirties žemė ir 2021 m. bus pradėtos sodinti daržovės ir gėlės.

  • Ruošiama teritorija vasaros stovykloms ir festivaliams.

  • Vyksta pasiruošimas senelių namų statyboms – analizuojamos tinkamiausios inžinerinės technologijos, ieškoma architektūrinio sprendimo, skaičiuojama sąmata.

  • Ruošiamasi vandens gręžinių, elektros bei nuotėkų valymo įrenginių įvedimui.


PIRMIEJI GYVENTOJAI

 Dvarakos miesto žemėse pirmieji gyventojai ruošiasi apsigyventi jau 2021-aisiais metais. Dvarakos bendruomenės nariai įsikurs kilnojamuose nameliuose, pradės sodinti daržoves ir auginti gėles. Žemės ūkio teritorijai plečiantis nameliai bus perkelti į kitą vietą. Šiuo metu yra apdirbtas ir paruoštas sėjai 1ha žemės.

 

TOLIMESNĖ PLĖTRA. PIRMAS ETAPAS

  • Gyvenvietė. Mieste visų pirma turi įsikurti individualių namų gyvenvietė, nes miestas prasideda nuo žmonių. Ieškome įvairių firmų, kurios stato įvairius namus, kuriuose patogiai gyventų šeimos. Namai bus statomi ir pritaikomi tiek mažoms, tiek didelėms kelių kartų šeimoms. Bus įkurta reikalinga infrastruktūra, rekreacinės zonos.

  • Šventykla. Kartu su gyvenviete bus statoma šventykla, kurioje žmonės galės atlikti tarnystę Dievui. Dvarakos mieste, kaip ir kiekvienoje autentiškoje tradicijoje, visų pirma bus statoma šventykla ir aplink ją kursis visas miestas.

  • Vienuolynas. Ne visi žmonės kuria šeimas, todėl gyvenvietėje taip pat turėtų būti du vienuolynai – vyrų ir moterų. Kiekvienas vienuolis turėtų turėti lovą, kad parėjęs pailsėtų, galėtų nusimaudyti, pamiegoti ir kitą dieną vėl užsiimtų tarnyste DIevui.

  • Senelių namai. Be vaikų, dar viena opi visuomenės grupė, kurią reikia saugoti, yra seneliai. Žmogus gimsta, auga, dirba, ir galiausiai ateina senatvė, todėl mes turėtume apsaugoti žmogų ir senatvėje. Yra įkurta įmonė „Dvarakos senjorų namai“, dabar kuriamas architektūrinis projektas. Senelių namai bus dviejų tipų – 50 vietų stacionaras, skirtas seneliams, kuriems reikalinga nuolatinė medicinos personalo priežiūra ir 30 vietų gyvenamasis vieno aukšto namelių kompleksas seneliams, kurie dar patys gali savimi pasirūpinti. 

 

ANTRAS ETAPAS

  • Mokykla. Tai būtų dalis Vilniuje įkurtos vedinės mokyklos, kūrybinė bazė į kurią vaikai galėtų atvažiuoti praleisti laisvalaikį, būti, mokytis. Esame sukūrę „Vaikų miesto“ socialinį projektą. Tai 10 ha plote veikianti tarptautinė mokykla, kurioje vyktų kultūriniai projektai, mainų programos, mokytųsi vaikai iš viso pasaulio. Projektas apima įvairias mokomąsias erdves ir gyvenamuosius namelius.

  • Psichinės pagalbos centras. Pagal vedinę metodiką įkurtas gydymo centras teiks pagalbą kenčiantiems nuo minčių apie savižudybę, norintiems pasveikti ir reabilituotis nuo priklausomybių alkoholiui bei psichotropinėms medžiagoms, taip pat prievartą patyrusioms moterims. 

  • Ajurvedos klinika. Vieta, kurioje žmonės galėtų tiek profilaktiškai sveikatintis, tiek gauti individualų ajurvedinį gydymą. Čia vyktų įvairūs seminarai, paskaitos su pripažintais tarptautiniais ajurvedos specialistais, būtų atliekamos autentiškos gydymo procedūros.

  • Jogos centras, kuriame žmonės galėtų ne tik dalyvauti jogos paskaitose bei užsiėmimuose, bet ir mėgautis gamtos prieglobsčiu savaitgaliais ar paprastomis dienomis.

 

TREČIAS ETAPAS

  • Amatų centras. Veiktų stovyklų forma arba kaip edukacinis turizmas. Jame dirbantys žmonės ne tik puoselėtų senovės lietuvių amatus bet ir rastų galimybę realizuoti save tie, kurie sunkai pritampa prie visuomenės. Mes gi turime visuomenėje žmonių, kurie neranda vietos – kažkas nori austi, megzti, kalti… jeigu mes sugebėsim jo gaminius parduoti internetu arba savo parduotuvėse kurios ten bus, tai tas žmogus turėtų būti laimingas.

  • Restoranas, kuriame vyktų įvairūs renginiai, vedinės vestuvės ir kitos šventės.

  • Viešbutis. Tai keletas kaimo turizmui skirtų namų, kuriuose žmogus atvykęs rastų poilsį ir gautų pilną paslaugų kompleksą iš ajurvedos centro, taip pat galėtų lankytis šventyklos programose, dalyvauti kitose bendruomenės veiklose.

  • Karvidė arba gošala. Tai draugiškas ūkis, kuriame karvės būtų auginamos be prievartos, tiektų bendruomenei natūralų šviežią pieną ir būtų prižiūrimos iki senatvės.

 

MIESTO RĖMIMAS, FINANSAVIMAS

Miesto statyba remiama asmeninėmis žmonių aukomis. Taip pat visų mūsų vykdomų projektų – esame įkūrę keletą socialinio verslo grupių tokių kaip „Vaišravana“ ir „Baladeva“ platinančių savo produkciją ir užsiimančių paslaugų tiekimu – pelnas yra skiriamas Dvarakos miesto statybai, infrastruktūros plėtimui ir išlaikymui, žmonių apmokymui, naujų darbo vietų sukūrimui.

 

KVIEČIAME VISUS JUS PRISIJUNGTI PRIE MIESTO KŪRIMO

Mes kuriame miestą. Taip, tai skamba labai gražiai – miestas. Bet mieste turi būti įvairių profesijų, įvairių amatų žmonės, todėl kiekvienas iš jūsų mums esate brangus. Brangus savo intelektu, brangus savo mąstymu, savo idėjomis, patarimais, brangus savo rankomis, todėl kiekvienas žmogus gali ateiti į Dvarakos bendruomenę ir mes jį priimsime. Kiekvienas žmogus gali rasti kaip save išreikšti. Tai prasideda nuo paprastų dalykų – mums reikia, kad kažkas perkastų žemę, kad kažkas ravėtų, skintų, augintų, džiovintų, kad kažkas mokytų, kad kažkas net klausytų ir mokytųsi. Šitaip kiekvienas žmogus gali atrasti, kur save įprasminti.