Mokytojų parampara

Dvasinis mokytojas – tai atskira mokytojų kategorija. Tai neturi nieko bendra su materialiu mokslu. Dvasinio mokytojo pavadinimas susijęs su žmogaus savybėmis. Jeigu žmogus turi dvasinių savybių, jis vadinamas dvasiniu mokytoju.

Dvasinės žinios turi savo šaltinį. Tas šaltinis dieviškas ir jis sklinda per dvasinių mokytojų grandinę. Sanskrito kalba ši mokytojų grandinė vadinama parampara. Tai lyg elektros linija, nutiesta link jos šaltinio – elektrinės. Bet koks žmogus, prisijungęs prie mokytojų paramparos, palaipsniui tampa dvasingas. Ir vėliau toks žmogus, gavęs dvasinių žinių, jas gali perduoti kitiems. 

MOKYTOJŲ LINIJA NUO PAT VISATOS SUKŪRIMO PRADŽIOS
Krišna – Brahma – Narada – Vjasa – Madhva – Padmanabha – Nrihari – Madhava – Akšobja – Džaja Tirtha – Gjanasindhu – Dajanidhi – Vidjanidhi – Radžendra – Džajadharma – Purušotama – Brahmanja Tirtha – Vjasa Tirtha – Lakšmipati – Madhavendra Puri – Išvara Puri – Čaitanja Mahaprabhu – Svarūpa Damodara – Rūpa Gosvamis – Sanatana Gosvamis – Dživa Gosvamis – Raghunatha Gosvamis – Krišnadasa Kaviradža – Lokanatha Gosvamis – Narotama Dasa – Višvanatha Čakravarti – Baladeva Vidjabhušana – Džaganatha dasa Babadži – Bhaktivinoda Thakura – Gaurakišora dasa Babadži, Bhaktisidhanta Sarasvati, Šrila Prabhupada, Jayapataka Swamis, Čaitanya Čandra Čaran prabhu ir paskui Anantara das (mokinys).

Dvasinis mokytojas iš tiesų yra kiekvieno žmogaus širdyje. Kai mes kalbame apie dvasinį mokytoją, tai kalbame apie Dievą. Iš tikro dvasinis mokytojas – tai pats Dievas. Ir žmogus negali vadintis dvasiniu mokytoju, jeigu jo su Dievu nesieja tarnystė. Kai žmogus tarnauja Dievui visa širdimi, protu, žodžiais, savo veiksmais, tokį žmogų imama vadinti dvasiniu mokytoju. Ir jeigu kas nors nori išmokti tarnauti Dievui, kaip tarnauja dvasinis mokytojas, į tokio žmogaus gyvenimą ateina dvasinis mokytojas.

Anantara Das

Šventyklos „Dvaraka“ įkūrėjas, „Dvaraka“ bendruomenės prezidentas, bhakti jogas, vedų žinovas, lektorius, knygų autorius.
www.dvaraka.lt

Čaitanja Čandra Čaran prabhu

Dvasinis mokytojas, rašytojas, visuomenės veikėjas, dailininkas, muzikantas, filosofas, psichologas, teologas ir pamokslautojas, Džono Feivorso taikomųjų dvasinių technologijų instituto garbės direktorius ir dvasinis lyderis.
www.ahakimov.com

A.C. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada

Dvasinis mokytojas, tarptautinės Krišnos sąmonės bendrijos ISKCON įkūrėjas. Prabhupada yra inicijuotas mokytojų sekos atstovas, tęsiantis XVI a. Indijos dvasinio mokytojo (Krišnos avataro) Čaitanjos Mahaprabhu mokymo tradiciją.
www.iskcon.org