Pusryčiai ir pietūs

Pusryčiai, pietūs

Prasadas – Dievo malonė

Maloniai kviečiame kartu su mumis papusryčiauti ir papietauti. Pusryčiai vyksta po rytinės „Šrimad Bhagavatam“ paskaitos 9.00 val., o pietūs – 13.00 val., Antakalnio g. 24, Vilniuje. 

Valgydami Dvarakos šventykloje Jūs vaišinatės dievybių prasadu – Viešpaties malone. Mes džiaugiamės galėdami Jums pasiūlyti tai, ką su atsidavimu ir meile Dievui gamino mūsų virėjai.

Vedinėje kultūroje didelė reikšmė yra skiriama maistui. Žmonės, šeima, kartais net visa giminė, susitinka, kad gamintų maistą, jį valgytų ir žinoma bendrautų. Iš maisto mes gauname jėgų, energijos, kūno „statybinių medžiagų”. Todėl labai svarbu iš kokių produktų maistas yra pagamintas, ar jis sveikas, švarus, pilnavertis. Taip pat iš maisto mes gauname pasitenkinimą skoniu bei sotumo jausmą, patiriame tam tikras emocijas, kai valgome kartu. Todėl labai svarbu tiek tai, kokioje būsenoje patys esame, kai valgome maistą, tiek tai, kokioje aplinkoje esame valgydami, kadangi tai mes patys ir suvalgome. Galiausiai, jei maistas sudvasintas, mes gauname dvasinę naudą – toks maistas pamaitina ne tik mūsų kūną, bet ir mūsų dvasią. Sudvasintas maistas yra tas, kuris prieš valgant yra paaukojamas Dievui. Tokio maisto, tokių skonių Jūs negausite nei viename įprastame restorane. Šis maistas yra ypatingas. Vienas žymiausių vedinių šventraščių Bhagavad-Gita skelbia:
Yajña-śiṣṭāśinaḥ santo mucyante sarva-kilbiṣaiḥ bhuñjate te tv aghaṁ pāpā ye pacanty ātma-kāraṇāt (Bg. 3.13).
Vertimas: „Viešpaties bhaktams atleidžiamos visos nuodėmės, nes jie valgo paaukotą maistą. O tie, kurie ruošia maistą savo juslių malonumui, iš tiesų minta tiktai nuodėme“.

Toks paaukotas maistas vadinamas prasadu. Prasadas – tai palaimintas, pašventintas maistas, kuris pagamintas su meile bei pasiaukojimu buvo pasiūlytas Viešpačiui. Plačiąja prasme, tai malonė, dovana, besąlyginis gerumas – viskas, ką gauname atgal iš Viešpaties, kai pirma pasiūlome Jam. Dvarakos šventykloje mes taip kasdien gaminame Viešpačiui pusryčius ir pietus. Kviečiame ir Jus paragauti Dieviško maisto.