Šventykla „Dvaraka“ – tai Vilniuje įsikūrusi oficiali Tarptautinės Krišnos sąmonės bendrijos (ISKCON) šventykla, kurioje gyvena ir nuolat lankosi dvasiniu keliu žengiantys žmonės. Šventykla yra atvira visuomenei, todėl čia laukiami visi, besidomintys dvasiniu tobulėjimu ir Vedų kultūra.
Taip pat šventykla yra Dvarakos bendruomenės centras. Kaip senesniais laikais šeima, miestas, valstybė neįsivaizdavo savo gyvenimo be Dievo, taip ir mūsų veiklos centras yra šventykla. Šventykla – tai vieta kur gyvena Dievas. Dvarakos šventykloje Jis yra garbinamas murti (statulėlių) formoje.
2020-aisiais metais jau šešti metai, kai šventykloje apsigyveno dievybės vardu Šri Šri Nitai Gaurasundara. Dievybės ateina tada, kai dvasinis mokytojas apeigų metu pakviečia Dievą įeiti į statulėlę ir joje apsigyventi. Po apeigų laikoma, kad statulėlė tampa tikru Dievo kūnu materialiame pasaulyje. Sakoma, kad Jis niekuo nesiskiria nuo dvasinio pavidalo, tik mūsų akys to nemato ir nejaučia.
ŠVENTYKLOS VEIKLA – DIEVYBĖS IR DIENOS PROGRAMA
Dvarakos šventyklos dievybės turi savo dienotvarkę, kuri nustatyta šventraščiuose ir vadinasi sadhana bhakti. Šioje dienotvarkėje pasakyta, kada dievybės keliasi, kada eina miegoti, dievybės tarytum nurodo gaires kaip gyventi žmonėms.
5 val. ryto vyksta ypatinga ceremonija, kuri vadinasi mangala rati. Jos metu dievybės žadinamos specialiomis tam skirtomis maldomis ir tada jos pasirodo susirinkusiems – atidaromas altorius ir žmonės pamato stovinčias dievybes, taip gaunama malonė – Viešpats nužvelgia mus ir mes apsivalome, patiriame laimę.
6–7 val. laikas skiriamas individualiai meditacijai, maldos karoliais kartojami šventi Dievo vardai.
7.20 val. vyksta iškilmingas Dievybių sveikinimas. Kai dievybės pasirodo pirmą kartą ankstyvą rytą, jos būna su naktiniais rūbais, o paskui jos puošiasi ir septynios dvidešimt altorius vėl atidaromas. Tada dievybės pasirodo visu savo gražumu, ir mes vėl jas šloviname. Po to būna mūsų dvasinio mokytojo ačarjos Šrilos Prabhupados arati – šių apeigų metu kas rytą pašloviname dvasinį mokytoją, kurio malonės dėka visa ši kultūra pasiekė vakarų pasaulį.
7.45 val. prasideda „Šrimad Bhagavatam“ paskaita. Tai vienas iš pagrindinių vedinių šventraščių, kuris aprašo Dievą, mūsų pačių atsiradimą, materialaus ir dvasinio pasaulio sukūrimą, praeitį, ateitį ir dabartį. Kiekvieną dieną perskaitomas vienas šventraščio posmas ir dvasinio mokytojo komentaras. Kiekvieną rytą internetu galima stebėti tiesioginę transliaciją.
9 val. nemokami vegetariški pusryčiai. Pusryčiauti gali atvykti visi norintys.
13 val. nemokami vegetariški pietūs. Pietauti gali atvykti visi norintys.
19 val. vyksta vakarinis dievybių pašlovinimas. Po jo dievybės pradeda ruoštis nakties miegui.
19.30 – 20 val. uždaromas altorius. Tai metas, kada dievybės eina miegoti ir jas vėl išvysti bus galima tik ryte.
AŠRAMAS
Ašramas arba vienuolynas, tai vieta kur žmogus užsiima dvasine praktika siekdamas pažinti save. Dvarakos šventykloje veikia brahmačiarių arba mokinystės ašramas. Tai vieta, kur jauni žmonės, iki tol, kol nėra vedę ar ištekėjusios, gyvena kaip vienuoliai ir mokosi vedinių žinių.
Dvarakos šventykloje veikia du ašramai – moterų ir vyrų. Moterys ir vyrai gyvena atskirai vieni nuo kitų.
LĖŠOS, AUKOJIMAS
Šventykla neužsiima ekonomine veikla, ji išsilaiko iš aukų, todėl prašome prisidėti prie šventyklos išlaikymo visų, kuriems artima ši kultūra, kurie palaikote šventyklos veiklą, kurie suprantate aukojimo prasmę.
Jei norite paremti „Dvarakos“ Šventyklos veiklą, savo auką galite pervesti į sąskaitą:
Dvarakos miesto Krišnos sąmonės religinė bendruomenė
LT45 7044 0600 0828 0954
KITA SVARBI INFORMACIJA
Šventykla turi savo įstatus. Ji vadinasi „Dvarakos miesto Krišnos sąmonės religinė bendruomenė“. Mes esame juridinis vienetas, veikiantis pagal Lietuvos viešųjų įmonių įstatymą. Ir mūsų veikla yra reglamentuota: pasakyta iš kur mes, kas mes ir ką mes galime daryti.
KONTAKTAI
Šventykla „Dvaraka“
Antakalnio g. 24, Vilnius
Šventyklos prezidentas
Anantara das
El. paštas: [email protected]
Antakalnio g. 24, Vilniuje
Nuolatiniai renginiai Dvarakoje
Dienos programa:
Dievybių žadinimas (Mangala arati) | 5:00 |
„Šrimad Bhagavatam“ paskaita | 7:55 |
Pusryčiai (prasadas) | 9:05 |
Pietūs (prasadas) | 13:15 |
Vakarinis Dievybių pasveikinimas (Sandhya-arati): kol kas nevyksta | 19:00 |
Savaitės programa:
Sekmadieninė šventė | Sekm. 11:30 |
Vedinės muzikos vakaras (Kirtanas) | Antr. 18:00 |
Klausimų - atsakymų vakaras su Anantara das | Treč. 18:30 |
Moterų klubas „Dvaraka“ | Ketv. 18:00 (kas antrą sav.) |